Açık Lisede Mezuniyet Şartları

Alede

Kurucu
Yönetici
Reaksiyon
1,621
Başarı Puanı
32
Açık Öğretim Lisesi Mezuniyet Şartları aşağıdaki gibidir.

• Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,
  • Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
  • Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması,
  • Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,
  • Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartları sağladığınızda , tebrikler mezunsunuz. 🎓

Reaksiyon
51
Başarı Puanı
9
Ben 5. Dönemi geride bıraktım. Şuan 21 zorunlu dersim var hesaplamalarıma göre bu girdiğimiz sınavdan sonra 13 zorunlu dersim kalıyor onları verip kredilerimi toplarsam mezun olabilir miyim?

Sibel

Aktif Öğrenci | 2.Sv.
Reaksiyon
237
Başarı Puanı
44
Ben 5. Dönemi geride bıraktım. Şuan 21 zorunlu dersim var hesaplamalarıma göre bu girdiğimiz sınavdan sonra 13 zorunlu dersim kalıyor onları verip kredilerimi toplarsam mezun olabilir miyim?
yukarıda mezun olabilmen için gerekli şartlar verilmiş sana uyuyorsa olursun

Emresbn

Derskolik | 6.Sv.
Başarılı Öğrenci
Reaksiyon
867
Başarı Puanı
188
En az 8 dönem tamamlamak zorundasın .İstersen 1 dönemde 200 kredi topla farketmez . EK Sınav dan bahsediyorsanda ondada 8 dönem okumuşsan girebilme şartı var

Reaksiyon
51
Başarı Puanı
9
Eğer ek sınav olursa girebiliyorum değil mi ?

Reaksiyon
51
Başarı Puanı
9
Martta 18'e giriyorum ben de sene sonu mezun olabilir miyim diye soruyorum zaten. Tamamen yanlış anlaşıldı galiba geçici diploma belgesi alıp aralığın sonuna kadar mezun olabilirsem üniversiteye devam ediyorum

Emresbn

Derskolik | 6.Sv.
Başarılı Öğrenci
Reaksiyon
867
Başarı Puanı
188
Martta 18'e giriyorum ben de sene sonu mezun olabilir miyim diye soruyorum zaten. Tamamen yanlış anlaşıldı galiba geçici diploma belgesi alıp aralığın sonuna kadar mezun olabilirsem üniversiteye devam ediyorum
aynen öyle oluyo umarım istediğin gibi olur

Reaksiyon
51
Başarı Puanı
9
Martta 18'e girdiğim için 3. Dönem sınavına girebilirim diye düşünüyorum 3. Dönem sınavında da 8. Döneme geçmiş olacağım zaten