#DAYANIŞMA nedir ?

Alede

Kurucu
Yönetici
Katılım
21 Kas 2018
Mesaj
805
Reaksiyon
1,621
Başarı Puanı
32
Bu alanda artık kullanmadığınız kitapları ihtiyacı olan Açık Lise öğrencilerine ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Böylece halk eğitimde aradığı kitabı bulamayanlar sizin gönderdiğiniz kitapla ders çalışabilecek.

Bu etkinlik sadece Açık Lise kitapları için değil, sınava hazırlık kategorisine giren, çok az kullandığınız yada hiç kullanmadığınız kitaplar için geçerlidir.

Kitap gönderirken;
İstediğiniz kategoride kitap göndermek için yeni konu açabilirsiniz. Kitaba ihtiyacı olan biri konunuza mesaj yazdığında kargo ile gönderebileceksiniz. Aradaki iletişimi ALD olarak biz sağlıyoruz. Kitap gönderme işlemi için önceliğiniz konularda yorum yapmak değil, #DAYANIŞMA bölümünden yeni konu açmak olmalıdır.

Örnek bir kitap gönderme konusu için buraya tıklayın.

Kitap isterken;
Yalnızca halk eğitimde bulamadığınız ve ihtiyacınız olan Açık Lise kitapları istemek için konu açabilirsiniz. Bunun dışında açacağınız konular onaylanmayacaktır. Bir kitaba ihtiyacınız varsa ilk alarak açılan konularda o kitabı aramalısınız.

Örnek bir kitap isteme konusu için buraya tıklayın.


Şartlar
  • İsteyen herkes kitap bağışlayabilir. Bildiğiniz gibi kitap satışlarında KDV % 18'e çıktı. Bu durumda öğrencileri zorlayabiliyor. Amacımız burada ders çalışan öğrencilere faydalı olmak. Bu yüzden elinde kullanmadığı, okuduğu kitap olan herkes ücretsiz kitap bağışlayabilir. Gönderebileceğiniz kitaplara az yada hiç kullanılmamış Açık Lise kitapları da dahildir.
  • Kitap satışı yapamazsınız. Sadece bağışlayabilirsiniz. Bunun için alıcı çıktığında size en yakın kargo adresinden alıcı ödemeli olarak kargoya vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti en fazla 15 ₺ olabilir. Bunu geçtiği takdirde farklı bir firmadan göndermelisiniz.
  • Paylaşılan kitapları sadece hak eden öğrencilerin almasını istiyoruz. Halk Eğitimden ücretsiz kitaplar alıp bir kenara atan öğrenciler bu kitaplara da aynısını yapacaktır. O yüzden paylaşılan kitapları sadece +50 ALD Puanına sahip olan öğrenciler alabilir.
  • Söz verdiği halde kitabı göndermeyen kullanıcılar 7 gün uzaklaştırma alacaklardır.
  • Kitabı alacağını söyleyip kargoyu takip etmeyen veya kargonun geri dönmesine neden olan öğrenciye 30 gün uzaklaştırma verilecektir. Çünkü siz bunu yaparsanız size karşılıksız iyilik yapan kişiye kötülük yapmış olursunuz ve kargo geri döndüğü için masrafı kendi ödemek zorunda kalır.
Kitap bağışlayan kişi her kitap için +20 kitap alan kişi de buradaki gibi teşekkür mesajı yazdığında +5 puan kazanacaktır.

Etkinlik şimdiden hayırlı uğurlu olsun :)
 
Son düzenleme:
Üst